A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XLI. Durindó és LIV. Gyöngyösbokréta

Az LIV. Gyöngyösbokréta műsora


Kossuth-park (vasárnap, június 11.)
13.00 óra

A bácskossuthfalvi Ady Endre Művelődési Központ utánpótlás-együttesének fellépése:
Kalamajka néptánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Kotek Lóránd és Torok Kitty
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

1. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Cimborák néptánccsoport
Jászsági táncok
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Lestár Antunovity Karolina és Gujás Győző
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

2. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Somogyi képek
Koreográfia: Lukácsné Haránt Eszter és Lukács László
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

3. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
Felcsíki táncok
Koreográfia: Kis Demeter Erika és Kis István
Művészeti vezető: Ferencz Katalin
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

4. Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
Talentum ifjúsági táncegyüttes
Bodrogközi táncok
Koreográfia: Fundák Kaszai Lili és Fundák Kristóf
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

5. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Ördöngösfüzesi táncok
Koreográfia: Rémi Tünde és Appelshoffer János
Művészeti vezető: Patyerek Csaba, Borsodi Patyerek Orsolya és Kovács Hanna
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

6. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Púposbál (szászcsávási táncok)
Koreográfia: Lőrincz Hortenzia és Kovács Norbert
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

7. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Az egyesület hagyományőrző néptáncegyüttese
Reggeli mosdatás
Koreográfia: Váci Erzsébet
Kísér a kupuszinai fúvós zenekar Guzsvány Lénárd vezetésével

8. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Fürtöcske csoport
Ördöngösfüzes legendája (ördöngösfüzesi táncok)
Koreográfia: Varga Viola és ifj. Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

9. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület felnőtt-tánccsoportja
Jobbágytelki táncok
Koreográfia: Kovács Hanna és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Sári Enikő
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

10. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Felcsíki táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

11. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Bartók ifjúsági néptáncegyüttes
Szentiványi fonóban (vajdaszentiványi táncok)
Koreográfus és művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

12. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói hagyományőrző néptánccsoport
Mikor mentem hazafelé, rozmaring utcába (doroszlói táncok)
Koreográfus és művészeti vezető: Király Szilárd
Kísér a doroszlói fúvós zenekar Csernicsek József vezetésével

13. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Táncok Mezőföldről
Koreográfia: Majorosné Szabó Veronika és Majoros Róbert
Művészeti vezető: Rumenyákovity Szilvia és Rumenyákovity Kárlo
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

14. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Boglya táncegyüttes
Szilágysági táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Vas Endre
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

15. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Kispiaci hagyományőrző táncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

16. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Mezőföldi táncok
Koreográfia: Patyerek Fodor Nóra és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

17. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Szarkaláb táncegyüttes
Maros mellett elaludtam (lőrincrévi táncok)
Koreográfus és művészeti vezető: Gnädig Kornélia és Baji Endre
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

18. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Gyöngyösbokréta táncegyüttes
Gombosi táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Hajnal Viktor
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

A Bodor Anikó-díj eredményhirdetése és átadása
A Cickom Énekegyüttes, a vajdasági gyermek- és ifjúsági népművészeti vetélkedők meghívott díjazottjai, valamint a szakmári néptáncegyüttes közös műsora

19. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gézengúz táncegyüttes
Komáromszentpéteri táncok
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

20. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Ördögszekér táncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

21. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Csavargók néptánccsoport
Galga menti táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hevesi Tibor
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

22. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Gyöngyvirág magyar néptáncegyüttes
Kalocsai sárközi táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

23. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptáncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Kucora Borbély Edina és Somorai Péter
Kísér a Virradó zenekar Horváth Dániel vezetésével

24. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Királyhalom
Venyige néptáncegyüttes
Vajdaszentiványi táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

25. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptáncegyüttes
Mezőkölpényi táncok
Koreográfia: Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Sáringer Zoltán
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

26. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség néptáncegyüttes
Szerémségi táncok
Koreográfia: Simonyik Dragana és Révész Dária
Művészeti vezető: Simonyik Dragana
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

27. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Erzsébetlak
Szitakötők táncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Molnár Lábadi Csilla és Molnár Mihály
Kísér a Virradó zenekar Horváth Dániel vezetésével

28. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Róna táncegyüttes
Táncok Szilágyságról
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Gyuranik Adorján
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

29. Európa Kollégium, Újvidék
Az Európa Kollégium néptánccsoportja
Magyarbődi táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

30. Ady Endre Kultúregyesület, Fejértelep
Árvalányhaj néptáncegyüttes
Istenem, országom… (táncok Nagyecsedről)
Koreográfia: Vázsonyi Csilla és Resócki Rolland
Művészeti vezető: Alföldi András
Kísér a Csörömpölő zenekar Györfi Sándor vezetésével

31. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Bogáncs néptáncegyüttes
Friss csárdás
Koreográfia: Jovanovity Mile
Művészeti vezető: Gudelyevity Anna
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

32. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Nevenincs tánccsoport
Szatmári táncok
Koreográfus és művészeti vezető: Molnár Mihály
Kísér a Virradó zenekar Horváth Dániel vezetésével

33. Ady Endre Művelődési Egyesület, Szaján
Cifra néptáncegyüttes
Sárközi mulatság
Koreográfus és művészeti vezető: Gyuranik Adorján
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

34. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Verseci néptánccsoport
Verseci szüreti szokások
Koreográfia: Krizbai Hajnalka és Virág Klára
Művészeti vezető: Virág Klára és Szekeres Zoltán
Kísér a Csörömpölő zenekar Györfi Sándor vezetésével

35. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Százszorszép néptánccsoport
Somogyi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hódi Judit és Korom Izabella
Kísér a Virradó zenekar Horváth Dániel vezetésével

36. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Ropogó néptáncegyüttes
Horgas partján (sárközi táncok)
Koreográfia: Taba Csaba
Művészeti vezető: Hirc Edvárd László
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével