A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XLI. Durindó és LIV. Gyöngyösbokréta

A XLI. Durindó műsora a Gyermek és Ifjúsági Rendezvényközpontban - az egykori Echo


A XLI. Durindó műsora a Gyermek és Ifjúsági Rendezvényközpontban - az egykori Echo
Szombat, júnuis 10.
Műsorkezdés: 12.00 óra

1. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Viola lánykórus
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

2. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Török Noémi
Feketicsi népdalok Király Ernő gyűjtéséből
Művészeti vezető: Török Noémi

3. Juhászok Civil Szervezet, Szabadka
Juhász zenekar
A nagy zentaiaknak (katonadalok)
Művészeti vezető: Juhász Gábor

4. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Stoff Dávid
Horgosi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

5. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Gombolyító énekkar
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Lepár Krisztina

6. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Klíma Döníz
Gombosi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

7. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
A Szederinda népdalkör férfikara
Vajdasági pásztordalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

8. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Lepár Krisztina–Bagi Valentina ének kettős
Ördöngösfüzesi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

9. József Attila Művelődési Egyesület, Cservenka
Az egyesület vegyes kórusa
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Pásti Zsuzsanna

10. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya népdalkórus
Jaj de szépen esik az eső (bácskai dalok)
Művészeti vezető: Lepár Krisztina

11. Vázsonyi Csilla, Magyarkanizsa
Tisza menti katonadalok
Citerakíséret: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Vázsonyi Csilla

12. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Búzavirág énekkar
Virágzik a kék nefelejcs
Művészeti vezető: Kókai Deli Márta

13. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Bagi Valentina
Hertelendyfalvi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

14. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Környékünk dalai
Művészeti vezető: Smih Jolán

15. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Nagy Bence és Kálmán Dóra
Vajdasági dallamok
Művészeti vezető: Nagy Bence

16. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Hadik Anikó és Sóti Zsuzsanna
Rimóci dalok
Művészeti vezető: Sóti Zsuzsanna

17. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Szabó Anett
Dunántúli népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

18. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Guzsalyas énekegyüttes
Sárközi népdalok
Művészeti vezető: Hardi Klemm Katalin

Szünet, az első részben elhangzott produkciók véleményezése


19. Torontál Magyar Oktatási Művelődési és Ifjúsági Központ, Kisorosz
Ördög Lóránt
Dél-alföldi dallamok tekerőlanton
Művészeti vezető: Ördög Lóránt

20. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Csobolyó legénykórus
Szlavónia népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

21. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Lepár Krisztina
Kalotaszegi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

22. Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
Törökszegfű asszonykórus
Este későn kilencet üt az óra
Művészeti vezető: Kordován Erzsébet

23. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Vadvirág asszonykórus
Ada környéki dalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Csonka Katalin

24. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Lele József
Juhásznóták
Művészeti vezető: Lele József

25. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
A Cifraszűr népdalkórus férfikara
Lendva környéki bordalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

26. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradói asszonykórus
Katonanóták Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Fekete Mariska

27. Micsik Béla és Kovács József citera kettős, Törökbecse–Torontálvásárhely
Észak-bánáti pásztordalok és bordalok
Művészeti vezető: Micsik Béla

28. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Dalkötő leánykar
Mezőségi népdalok
Művészeti vezető: Lepár Krisztina

29. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Botra férfikórus
Betyárdalok
Művészeti vezető: Cseh Ferenc

30. Újhelyi Éva, Gyála
Észak-bánáti népdalok
Művészeti vezető: Újhelyi Éva

31. Torontál Magyar Oktatási Művelődési és Ifjúsági Központ, Kisorosz
Lackó Márta és Ördög Lóránt citera kettős
Vajdasági párosítók
Művészeti vezető: Ördög Lóránt

32. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Gulyás Ferenc
Szatmári népdalok
Művészeti vezető: Gulyás Ferenc

33. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Satrinca
Meggyes vegyes kórus
Szerémségi népdalok
Művészeti vezető: Birinyi Margit

34. Törökfalui Helyi Közösség, Törökfalu
Aranyeső asszonykórus
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Ódri Margaretta

35. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Váci citera kettős
Lírai dalok
Művészeti vezető: Lele József

36. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Központ, Újvidék
Az egyesület vegyes kórusa
Moholi dalok
Művészeti vezető: Mándity Tamara

Szünet, a második részben elhangzott produkciók véleményezése

37. Korhely tamburazenekar, Péterréve
Sej, a Tiszának…
Művészeti vezető: Bolyos Miklós

38. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Rozmaring asszonykórus
Szerelmes dalok
Művészeti vezető: Balog Péter

39. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Zentai dalok
Művészeti vezető: Kopasz Etelka

40. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Szentmihályi rezesbanda
Szentmihályi lakodalmi nóták
Művészeti vezető: Szarapka Mihály

41. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
B. Varga Emese, Simon Angéla és Hevesi Tibor
Túl a Tiszán learattam a búzát (a hétköznapok dalai Bodor Anikó gyűjtéséből)
Művészeti vezető: Hevesi Tibor

42. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Gyöngykaláris vegyes kórus
Kisoroszi népdalok
Művészeti vezető: Csorba Mariska

43. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Széll Attila
Katonadalok
Művészeti vezető: Széll Attila

44. Takáts Rafael Kultúrkör, Padé
Haranga asszonykórus
Vajdasági béresdalok
Művészeti vezető: Pámer Pintér Patrícia

45. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Babarózsa leánykórus
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Csányi Tamara

46. Székej Égető Krisztián, Törökkanizsa
Csárdás és táncdallam Bogdán Imre és Bogdán Sándor játéka nyomán
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

47. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Szajkó ènekcsoport
Elment,elment az èn párom (gyergyói nèpdalok)
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

48. Orpheus Egyesület, Csóka
Pannónia férfikórus
Csókai katonadalok
Művészeti vezető: Kovács Ervin

49. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Őszirózsa vegyes kórus
A hétköznapok dalai Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Varga Rozália

50. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Búzavirág vegyes kar
Martonosi plébániakertbe
Művészeti vezető: Széll Attila

51. Sarkantyú tamburazenekar, Zenta
Zenta környéki katonadalok
Művészeti vezető: Kalmár Piroska

52. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Búzavirág menyecskekórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika

53. Resócki Rolland, Ada
Birkanyíró asszonyé (Mangurás Ferencné Nagy Anna népdalaiból)
Felkészítők: Konc Éva és Micsik Béla

54. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rezeda asszonykórus
Moholi dalok
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

55. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Borvirág férfikórus
Betyárdalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika