A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XLI. Durindó és LIV. Gyöngyösbokréta

A XLI. Durindó műsora a színház nagytermében


A XLI. Durindó műsora a színház nagytermében
Szombat, június 10.
Műsorkezdés: 12.00 óra


1. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Rezeda asszonykórus
Bácskossuthfalvi dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

2. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Krajcárka népdalkör
Kupuszinai karácsonyi dalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

3. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Rozmaring asszonykórus
Bácskai lakodakmas dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

4. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Csörgő citerazenekar
Gombosi dalok
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt

5. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence énekegyüttes
Al-dunai székely dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

6. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Nem akar az ökörcsorda legelni
Művészeti vezető: Rontó Márta

7. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Kaláris asszonykórus
Búcsúsénekek
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

8. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Veronika népdalkör és citerazenekar
Tisza partján
Művészeti vezető: Muhi Melinda és Fehér Viola

9. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Hétmező énekcsoport
Topolyai dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

10. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Muzslyai citerazenekar
Lírai dalok
Művészeti vezető: Lele József

11. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Dúdoló énekcsoport
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

12. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Őszirózsa asszonykórus
Bánáti népdalok
Művészeti vezető: Osztermann Emma

13. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Gyöngyszem énekcsoport
Moholi népdalok
Művészeti vezető: Sterbik Laura, Horváth Dianna és Ferencz Katalin

14. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Árvácska énekcsoport
Te vagy az én párom…
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi

15. Fehér Akác Művelődési Egyesület, Tóthfalu
Fehér Akác asszonykórus
Ellopták a csikóm…
Művészeti vezető: Gordos Péter

16. II. Rákóczi Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
Fütyül a masina
Művészeti vezető: Sziveri Szabolcs

17. Bonnaz Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Sándoregyháza
Az egyesület asszonykórusa
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Almási Júlia

18. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Szlavóniai népdalok
Művészeti vezető: Recskó Szabolcs

19. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
A Szederinda népdalkör női kara
Hej, csillagok ha beszélni tudnának (bácskai szerelmi dalok)
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

20. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Pöngettyű citeracsoport
Lefelé folyik a Tisza
Művészeti vezető: Mihók Attila

21. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalkórusa és utánpótláscsoportja
Közismert népdalok
Művészeti vezető: Kádár Judit

22. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras
Búzavirág asszonykórus és citerazenekar
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Ágó Erika

23. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Rekötye népdalkör
Le van már a búza vágva
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

24. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Temerini dalárda
Elveszett a kis pejlovam
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

25. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Észak-bánáti népdalok
Művészeti vezető: Kovács Magdaléna

26. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász népdalkórus
Völgyesi népdalok
Művészeti vezető: Kovács Mária

27. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Búra, búra, búbánatra születtem
Művészeti vezető: Tóth Rozália

28. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Tiszás dalcsokor
Művészeti vezető: Pásztor Klára

Szünet, az első részben elhangzott produkciók véleményezése egyéni


29. Orgonavirág Hagyományápoló Kézimunkacsoport, Torda
Az egyesület asszonykórusa
Tréfás népdalok
Művészeti vezető: Rontó Márta

30. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Pacséri vegyes kórus és citerazenekar
Bordalok
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint és Komáromi Gizella

31. Nyugdíjas Egyesület, Mohol
Napsugár énekcsoport
Moholi dalok
Művészeti vezető: Nišić Kornélia

32. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarczal vegyes kórus és tamburazenekar
Szerémségi párosítók és lakodalmasok
Művészeti vezető: Bolyos Miklós és Nagy Bence

33. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Az egyesület asszonykórusa
Horgosi népdalcsokor Bartók Béla gyűjtéséből
Művészeti vezető: Szécsi Ilona

34. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Cifrázó citerazenekar
Szatmári dalok
Művészeti vezető: Halápi Gábor

35. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány népdalkör és citerazenekar
Alföldi dalcsokor
Művészeti vezető: Piúkovity Boglárka

36. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Tisza Menti Zengő citerazenekar
Betyár vagyok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián és Koncz Lázár

37. Tamási Áron Székely-Magyar Művelődési Egyesület, Hertelendyfalva (Pancsova)
Az egyesület vegyes népdalköre
Elment a madárka... (andrásfalvi népdalok)
Művészeti vezető: Kemény József

38. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Szőke Tisza asszonykórus
Dél-alföldi lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

39. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr népdalkórus
Komáromi népdalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

40. Az Első Helyi Közösség Nyugdíjas Egyesülete, Temerin
Őszirózsa vegyes kórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

41. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület vegyes kórusa
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Kiss Samu

42. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus
Szép csillagos ég...
Művészeti vezető: Koncz Lázár

43. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Pipacs vegyes kórus
Pirosi népdalok
Művészeti vezető: Hanák Rigó Ildikó

44. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
Zentai lírai dalok
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes

45. Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
Búzavirág vegyes kórus
Moholi népdalok
Művészeti vezető: Nagy Rózsa

46. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség vegyes kórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Bertók Eszter

47. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Bazsarózsa asszonykórus és Jóbarátok tamburazenekar
Sej, haj, ne feküdj a szénaboglya tövébe (gombosi népdalok)
Művészeti vezető: Juhász Gyula

48. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Árvalányhaj énekcsoport
Dél-bánáti népdalok
Művészeti vezető: Túri Gergely

49. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Kék Nefelejcs citerazenekar és a népdalkórus
Szatmári népdalok
Művészeti vezető: Hévizi István

50. Kultúrkör Művelődési Egyesület, Bácsföldvár
Az egyesület asszonykórusa
Aratódalok
Művészeti vezető: Dosztán Berta

51. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Mendicus tamburazenekar
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Vörös Róbert

52. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Szentmihályi népdalkórus
Ugyan, kislány (vajdasági szerelmi népdalok Bodor Anikó gyüjtéséből)
Művészeti vezető: Flaman István

53. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gyöngyvirág asszonykórus
Vajdasági népdalok (a hétköznapok dalai Bodor Anikó gyűjtéséből )
Művészeti vezető: Dudás Zoltán és Szeverity Franciska

54. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Tópart vegyes kórus és citerazenekar
Vajdasági magyar népdalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára

55. Magyar Művelődési és Művészeti Központ, Torontálvásárhely
Gyökerek népdalkör
Dél-alföldi nóták
Művészeti vezető: Tóth Zsolti

56. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány asszonykórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Kovács Blanka