A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
Szent Mihály-napi Táncháztalálkozó és Sokadalom
Kiemelt esemény
2018. szeptember 29. 10:30, Fő tér – Sportcsarnok – Népkert, Zenta
Szent Mihály-napi Táncháztalálkozó és Sokadalom
PROGRAM


FŐ TÉR

10.30–11.30, Fő tér – Zenepavilon
Bognár Szilvia Titoktok c. gyermekkoncertje (Budapest)

11.30–12.00, Fő tér – a pavilon előtt
Az Ispiláng gyermek-néptáncegyüttes (Zenta) nyitótánca
Felvonulás a sportcsarnokig az Ispiláng gyermek-néptáncegyüttessel és a Zentai Fúvószenekarral

FOLKCSARNOK – MIÉNK A PÁLYA!
A NAGYSZÍNPAD PROGRAMJA


12.00–12.45
A medve nem játék – az Égvilág zenekar (Sepsiszentgyörgy) interaktív gyermekműsora

13.00–13.20
Moldvai táncok
Oktat: Lukács Imre és Lukács Sára (Temerin)
Muzsikál: Ségercz Ferenc és zenekara (Sepsiszentgyörgy)

13.20–13.40
Csallóközi táncok
Oktat: Szakács Tamás és Ledenyák Lea (Szabadka)
Muzsikál: Duhaj banda (Szabadka)

13.40–14.00
Nyírségi táncok
Oktat: Szabó Róbert és Árgyelán Kitti (Óbecse)
Muzsikál: Fokos zenekar (Óbecse)

14.00–16.00
A Hencidától Bonchidáig vetélkedő

16.00–16.10
A Kiscimbora táncegyüttes (Óbecse) fellépése

16.10–16.35
Bácskai, Tisza menti táncok
Oktat: Vázsonyi Csilla és Resócki Rolland (Ada)
Muzsikál: Pendergő tamburazenekar (Óbecse)

16.35–17.00
Gömöri táncok
Oktat: Molnár András és Vámos Viktória (Felvidék)
Muzsikál: Rozsdamaró zenekar (Szeged)

17.00–17.25
Mérai táncok
Oktat: Varga Zoltán László és Eitler Ágnes (Méra)
Muzsikál: Fokos zenekar (Óbecse)

17.25–17.50
Viski táncok
Oktat: Váradi Enikő és párja (Kárpátalja)
Muzsikál: Sodró együttes (Kárpátalja)

17.50–18.10
Bukovinai táncok
Oktat: Fitos Dezső és párja (Budapest)
Muzsikál: Bazseva zenekar (Budapest)

18.10–18.25
A Hencidától Bonchidáig vetélkedő és a Helyi értékek kisfarsangjának eredményhirdetése

19.15–20.15
Kárpát-medencei népzenei és néptáncgála
Sőregi Anna és Komáromi Kristóf (Zenta–Budapest)
Kincsünk táncegyüttes (Torda)
Lele József, a népművészet mestere (Muzslya)
Csalogató táncegyüttes (Törökbecse)
Kalotaszeg Legénytársulat (Kalotaszeg)

20.15–21.15
Falusi színek
Fitos Dezső Társulat (Budapest)
A Fitos Dezső Társulat 2013-ban Washingtonban bemutatott nagy sikerű A magyar falu című táncprodukciójának folytatása újra visszanyúl a tiszta forráshoz. Nagy kihívás és fontos feladat hagyományt őrizni, és egyéni ízzel bemutatva színházi élménnyé emelni a ma emberének. A kíváncsiságból, amely mindig figyelemmel veszi körül a másik embert, különösen a távolról érkezőt, és abból a kíváncsiságból, amely önmagát fürkészi: ki vagyok én, kik voltak az elődeink, hogyan éltek, miben hittek…? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.
A Kárpát-medence kulturális sokszínűsége, melynek kimeríthetetlen a folklórkincse, változatos és színes világot mutat be a városlakóknak. Az élet rendje évszakról évszakra, napról napra, percről percre diktálja a tennivalókat. Dalainkban, zenénkben és táncainkban megőrizve azt az ősi tudást és erőt, amely régről jön, és ott van mindnyájunkban.

További állandó programok a Folkcsarnokban 12 és 18 óra között:

Kézműves-kirakodóvásár
Helyi értékek kisfarsangja – a települések, egyesületek, helyi értéktárak bemutatkozója és versenye
Válogatás Németh Mátyás fotóművésznek, a Magyar Szó nyugalmazott fotóriporterének a munkáiból

ZENGŐKERT – SZABADTÉRI PROGRAM A NÉPKERTBEN

12.00–18.00
Aranykapu játszóház
A Népkör Magyar Művelődési Központ (Szabadka) és a Nojcsek Hagyományőrző és Művészeti Egyesület (Szabadka) vezetésével

Eső esetén a játszóház a Folkcsarnokban lesz!

13.00–14.00 és 16.00–17.00
Hagyományőrző íjászkodás Bíró Péterrel és Edittel (Bácskossuthfalva)

FOLKKOCSMA

11.00
A Folkkocsma nyitása
Hangulatfelelős a Csörömpölő zenekar (Pancsova) és a Duhaj banda (Szabadka)

13.50–14.00
Mesék felnőtt füleknek
Toldi István (Kupuszina), Palócország Örökös Mesemondója címmel kitüntetett vajdasági mesefa, a népművészet mestere, a magyar kultúra lovagja, Szeder Fábián-eletműdíjas mesemondó mesél

14.00–15.30
Helyet, helyet nekünk is… Fiatal feltörekvők műsora
Fellépnek: Szeles Veronika (Zenta), Bíborka furulyacsoport (Ada), Kisbanda citerazenekar (Muzslya), Bojtocska furulyacsoport (Ada), Csörögi fiúkórus (Óbecse), Alföldi Ábel (Torontálvásárhely), Pántlika énekcsoport (Ada), Becsei vonós banda (Óbecse)

15.30–15.40
Mesék felnőtt füleknek
Nagy Abonyi Szabolcs (Zenta) mesét mond

15.45–17.45
Délutáni kocsmakoncertek
Fellépnek: Délibáb Művelődési Egyesület (Zenta), Kótyomfitty énekcsoport (Kishegyes), Pergető tamburazenekar (Ada), Duhaj banda (Szabadka), Ségercz Ferenc és zenekara (Sepsiszentgyörgy), Pendergő tamburazenekar (Óbecse), Véka zenekar (Ada), Sarkantyú tamburazenekar (Zenta)

18.00–19.00
Lemezbemutatók
Ízelítők a következő lemezekről:
Csonka Ferenc és zenekara: Katonasors
Törökkanizsa népzenei öröksége
Fokos zenekar: Jókedvemben

21.15–22.15
A Heveder zenekar (Erdély) koncertje

22.15
Táncház hajnalig
Muzsikál a Rozsdamaró zenekar (Szeged), a Véka zenekar (Ada), a Heveder zenekar (Erdély) és a Pendergő tamburazenekar (Óbecse)

Ami még lesz…
Kézműves-foglalkozások és mesterségbemutatók gyermekeknek és gyermeklelkű felnőtteknek a Zengőkertben és a Folkcsarnokban (bőrtárgyak készítése, bútorfestés, nemezelés, szövés stb.).
Válogatott eszem-iszom, amit a zentai Zen Club és Varbai András szakácsmesternek, a Chef Vajdasági Hagyományőrző, Idegenforgalmi és Gasztronómiai Szövetség elnökének, az I. Vajdasági Fehérasztal Lovagrend nagymesterének konyhája biztosít. Emellett lesz kürtőskalács és egyéb finomságok is.

A szervezők fenntartják a változtatás jogát.
A rendezvény ingyenes!
Te csak gyere!





Letölthető dokumentumok
felhivas_szmn_tht_2018(1).pdf   (272 kB)   FileType
felhivas_szmn_tht_2018.docx   (858 kB)   FileType